Индексите на Българската фондова борса (БФБ) приключиха сесията с ръстове, като SOFIX отново премина границата от 610 пункта.
Сесията приключи с 1,8 млн. лева оборот от търговията с български акции и още 1,4 млн. от търговията с чуждестранни акции. Почти 80% от оборота от търговията с български акции (1,4 млн. лева) се формира от сделки с книжа на две дружества – „НДФ Конкорд Фонд-7 Саут-Ийст Юръп“ и „Супер Боровец Пропърти Фонд“ АДСИЦ-Варна.
SOFIX затвори с ръст от 0,84% до 612,1 пункта, а BGBX40 се повиши с 0,49% до 141,78 пункта. Индексът на дружествата със специална инвестиционна цел BGREIT добави 0,37% до 183,88 пункта, а BGTR30 – 0,2% до 737,3 пункта.
Най-ликвидната акция в сесията е „Телематик Интерактив България“, след като дружеството публикува отчета си за второто тримесечие – с 21 сделки. Дружеството е на пето място по оборот с 22,5 хил. лева.
От акциите в състава на SOFIX най-силен ръст отбелязаха книжата на „Индустриален Холдинг България“ – 5,88%, следвани от „Еврохолд България“ с 1,96%. Последното дружество обяви рекордно големи приходи и печалба към края на юни.
На трето място по ръст на цената на акциите от дружествата в SOFIX е „Софарма“ с 1,78%.
Същевременно „Монбат“ изтри 0,98% от пазарната си оценка, следвано от „Телелинк Бизнес Сървисис Груп“ със спад от 0,73% и „Химимпорт“ с 0,71%.
„Индустриален Холдинг България“ е най-поскъпващото дружество и от състава на BGBX40, следвано от „Зърнени храни България“ с ръст от 2,86% и „София комерс-Заложни къщи“ с 2,45%.
Най-губещото дружество в по-широкия индекс е „Сирма Груп Холдинг“ със спад на цената на акциите от 1,92%, следвано от „Спиди“ с 1,87% и „Илевън Кепитъл“ с 1,8%.


Осмото издание на турнира „Стар Баскет къп“ отново събра млади баскетболни таланти
Транспортната комисия: Коцев да каже защо се забавя новата билетна система
Какво време ни очаква в четвъртък?
МОН пусна верните отговори от матурата за 7. клас по БЕЛ
Закопчаха мъж, теглил от чужда банкова карта
BMW оряза прогнозата си за маржа през 2026 г. до 1%, акциите се сринаха с 12%
Swarovski тръгва към модерния лукс, част 3
Swarovski тръгва към модерния лукс, част 2
Swarovski тръгва към модерния лукс, част 1
Финландия отменя забраната за ядрени оръжия
Малък теч на антифриз може да причини много скъпа повреда
Прочут механик посочи най-добрата кола за покупка в момента
Джеръми Кларксън призна, че има рак
Ново проучване разбива мита за безопасните кръгови кръстовища
Тези популярни функции в колата могат да причинят катастрофа
Украински дрон удари автобус, пълен с деца, в Беларус, Киев отрече участие ВИДЕО
Борисов: българите трябва да бъдат вписани в Конституцията на РСМ
Yettel България е инвестирала 1.7 млрд. евро за 25 години
Сигналите ви: Опасни детски площадки и треви като в джунгла